Knihovna obce Plchov

Knihovna obce Plchov

O knihovně

Obec provozuje místní knihovnu již od roku 1990. Čtenáři ji mohou najít v budově obecního úřadu v přízemí vedle kanceláře. Funkci knihovnice od roku 2015 do roku 2020 zastávala paní Pavlína Pacholíková. Jejími předchůdkyněmi byly v letech 1990-2001 paní Anna Zobalová a v letech 2002-2014 paní Jiřina Benešová. Současná knihovnice paní Zuzana Mašková je knihovnicí od ledna 2021 a spolu s dobrovolnou knihovnicí Ing. Zavadilovou, se postarají o skvělé čtenářské zážitky všech návštěvníků obecní knihovny.

Provozní doba knihovny je každé pondělí a středu od 18:00 hod. do 19:30 hod.

Půjčování časopisů 

V knihovně je možné zapůjčit časopisy a to následující tituly:

  • Domov
  • Chatař, Chalupář
  • Mateřídouška


Možnost objednání knih z Kladenské knihovny. 

Je možné objednat knihy, časopisy nebo CD přímo dle Vašeho výběru z Kladenské knihovny, kdy budou zaslány během 3 dnů poštou. Tuto službu by mohli uvítat hlavně žáci a studenti, kteří potřebují knihy k povinné četbě, případně k pracím bakalářským a diplomovým a dále také ti, jež se zajímají o odbornou literaturu, která v naší knihovně není v takovém rozsahu jako v Kladně.

Z dotací od Středočeského kraje a Ministerstva kultury byl do knihovny zakoupen nový nábytek, počítač, tablety a byla zřízena síť wifi k bezdrátovému připojení k internetu. Dále se knihovna připojila na katalogizační systém KOHA, který vyvinula Kladenská knihovna. Všechny knihy naší knihovny si nyní můžete vyhledat v on-line katalogu knihovny. Registrovaní uživatelé dostanou přihlašovací jméno a heslo a budou mít přehled o svých výpůjčkách.
 

Knižní fond

Knižní fond naší knihovny se snažíme neustále rozšiřovat. Momentálně máme 2 300 vlastních knih (stálý fond) a 150 knih zapůjčených ze Středočeské vědecké knihovny v Kladně (výměnný fond). Aktuálně od 14.6.2021 jsou k zapůjčení tyto knihy:  https://www.plchov.cz/obec-plchov/aktualni-deni-v-obci/knihovna-plchov-nove-knihy-z-vymenneho-fondu-k-zapujceni-od-14-6-2021.html

Máme knihy všech žánrů (romány, detektivky, historické, dobrodružné, humor), také spoustu knih pro děti od těch nejmenších až po náctileté a také naučné knihy jak pro dospělé, tak pro děti.

Dále máme ještě archiv knih ( 559 knih), do kterého byly přesunuty knihy již zastaralé a v současné době o ně již nebyl zájem. Pokud by některý čtenář měl o nějakou z těchto knih zájem, může si ji samozřejmě vypůjčit.

Email

Nově mohou občané naší obce využívat také email, na kterém si můžou objednávat knížky, dotazovat se a dávat nám podněty k dalšímu rozvoji.

Email je: knihovna@plchov.cz.

 

On-line katalog

K dispozici je též on- line katalog, a to na webovém odkaze: https://plchov-katalog.kkckl.cz/

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vymenny-soubor-stredoceske-vedecke-knihovny-kladno-prehled-knih-predanych-10.06.2021-knihovne-plchov473392368.pdf 2162.6 Kb