Nová cesta (směr Kvílice) a vycházkové okruhy

Milí občané Plchova (popřípadě okolních vesnic),

podařilo se (aspoň v rámci možností) zpřístupnit cestu (místy spíš pěšinu) směrem na Kvílice (p.č. 895). Cesta začíná u Grábnerových a navazuje na polní cestu v katastru Kvílic, po které můžete dál pokračovat do Kvílic.

Díky tomu se dají podniknout 2 velice pěkné okruhy (s mnoha možnostmi prodloužení):

Okruh I (Kejkolský)

Plchov – Kvílice – po zelené značce doprava a stoupáním směrem na Libovice – první odbočkou na kopci se můžete dát opět doprava, projít pod Dívčí skálou (popřípadě kolem Kapličky sv. Jána) a zpět cestou od Kejkolku do Plchova (cca 5 km).

Okruh II (Třebízký)

Plchov – Kvílice – po zelené značce doleva a stoupáním k Třebízi – na kraji vesnice první odbočkou doleva polní cestou nad Plchov a přes „letiště“ cestou do Plchova na začátek Panské zahrady (cca 6 km)

Pro inspiraci ještě přikládám pár fotografií z cesty do Kvílic:

https://photos.app.goo.gl/aSqNjLk23UAd6UMNA

 

A ještě pár fotografií, jak to vypadalo před tím:

https://photos.app.goo.gl/t675tNj7P5sSkw8M7

 

Nově vzniklé cesty (od začátku panské směrem k Třebízkému vysílači i z Plchova na Kvílice) jsou zaznamenány v mapách https://www.openstreetmap.org/, kde se můžete případně podívat na jejich přesný průběh.

 

Na závěr nezbývá než Vám popřát, abyste si na pobyt v přírodě (ať už v rámci procházek nebo při sportu) našli čas a co nejvíce si ho užívali (třeba i díky opětovnému zpřístupňování cest v našem okolí).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *